Zgłoś się, by oddać szpik dla chorej Zosi z Noskowa. Możesz to zrobić w najbliższą niedzielę 18 grudnia przy kościele oo. franciszkanów w Jarocinie.

Kiedy Zosia była mała, ciągle spała. Nie budziła się nawet na jedzenie. Przeszła już czternaście transfuzji krwi. Jedyną szansą na życie jest przeszczep szpiku.

Zosia skończy 30 grudnia dwa lata. Urodziła się z rozszczepem podniebienia miękkiego i z wadami wrodzonymi. Do tej pory była pod opieką szpitala na Polnej w Poznaniu, a także szpitala Krysiewicza. W 17. dobie życia przeszła pierwszą transfuzję krwi. W ubiegłym roku – operację rozszczepu.

W październiku trafiła do kliniki hematologii we Wrocławiu. Pojawiły się podejrzenia o niedokrwistość Diamonda i Blackfana. Leczy się ją sterydami, później konieczny jest przeszczep.Po badaniach genetycznych postawiono nową diagnozę – niedokrwistość Fanconiego. Aplastyczną. To bardzo rzadka choroba. Na świecie choruje na nią ok. tysiąca osób. Jedynym lekarstwem jest przeszczep szpiku. – My nie możemy być dawcami – mówi mama Zosi.

Oddaj szpik!

Jeśli chcesz zostać potencjalnym dawcą szpiku, przyjdź w niedzielę 18 grudnia, w godzinachod 9.30 do 12.00, do punktu pobierania krwi w kościele oo. franciszkanów w Jarocinie.

Kandydaci na potencjalnych dawców mogą się zgłaszać również w każdy wtorek w godz. od 8.20 do 11.00. Jeśli komuś nie odpowiadają te terminy, prosimy o kontakt z redakcją – tel. (62) 747-15-31.

Koncert dedykowany Zosi

16 grudnia o godz. 17.00 w restauracji „Camea” (ul. Wrocławska 114) w Jarocinie odbędzie się koncert, z którego dochód przeznaczony zostanie na pomoc Zosi. Wstęp kosztuje 5 zł. Przyjdź, posłuchaj, pomóż!

Jak jeszcze można pomóc Zosi?

Wpłacając pieniądze na konto utworzone w fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.

Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”
ul. O. Bujwida 42
50-368 Wrocław
Bank Millenium S.A.
11 1160 2202 0000 0001 0214 2867
tytuł wpłaty – „Zofia Durska”

ANNA KOPRAS-FIJOŁEK