Zainteresowanie nasza imprezą przeszło najśmielsze oczekiwani. W tym roku odwiedziło nas trzy razy więcej osób, niż w roku ubiegłym. Przygotowaliśmy też więcej atrakcji . Było ich kilkadziesiąt: roboty, drukarki 3 D, symulatory, gry komputerowe. Przeprowadzano wiele doświadczeń. II Noc Naukowców odbyła się w ramach projektu „FabLab w działaniu”

II Noc Naukowców odbyła się 19 października 2018 roku, w siedzibie Fundacji „Ogród Marzeń”, Jarocin, ul. Kasprzaka 1 a oraz w budynku Spółki VEOLIA , który mieści się tuż obok. Znajduje się też w nim warsztat FabLabu. Imprezę przygotowywali uczestnicy projektu „FabLab w działaniu” przez kilka miesięcy. W tym czasie odbywały się specjalistyczne warsztaty dla dzieci i młodzieży. Przygotowywali roboty oraz inne urządzenia, które było można nie tylko zobaczyć w trakcie imprezy, ale wiele z nich wypróbować. Projekt współfinansuje Gmina Jarocin

II Noc Naukowców była organizowana  w ramach projektu „FabLab w działaniu” współfinansowanego przez Gminę Jarocin. Projekt wsparli również: VEOLIA, PWiK Jarocin, DROBUD S.A., POLWOS, AT, KPP w Jarocinie, 16 JBRL w Jarocinie, ZSP-B w Tarcach, ZSP nr 1, ZSP nr 2 oraz LO w Jarocinie.

Więcej o II Noc Naukowców przeczytacie na portalu jarocinska.pl