To już IX Akcja Wesołych Ogrodników, którą od 2011 roku organizujemy na terenie Ziemi Jarocińskiej.Tradycyjnie na ulice wyjdą Weseli Ogrodnicy czyli nasi wolontariusze, którzy będą zbierać do puszek pieniądze na pomoc dzieciom chorym i niepełnosprawnym z gmin: Jarocin, Jaraczewo, Kotlin, Nowe Miasto i Żerków. Zbiórka potrwa trzy dni – od 29 do 31 marca.

Dzięki pieniądzom zebranym podczas akcji Fundacja „Ogród Marzeń” może pomagać swoim podopiecznym przez cały rok. Dochód ze zbiórki przeznaczony jest na leczenie, zakup środków higienicznych, sprzęt potrzebny do rehabilitacji i codziennego życia, organizację turnusów rehabilitacyjnych oraz imprez integracyjnych dla podopiecznych.

W tym roku bardzo wspierają nas samorządowcy: Lidia Czechak – Starosta Jarociński, Adam Pawlicki – Burmistrz Jarocina, Katarzyna Szymkowiak – Wicestarosta Jarociński i Bartosz Walczak – Wiceburmistrz Jarocina będą naszymi wolontariuszami. Tradycyjnie pomaga nam też samorząd w Żerkowie. Cieszy nas, że w tej sprawie działamy ponad podziałami. Jest z nami wiele organizacji, wspierają nas prywatne osoby. To daje nam wielką moc. Dziękujemy!

Mamy nadzieję, że TY też się przyłączysz. Sposobów na pomoc jest wiele.

KUP LUB POMÓŻ NAM ROZPROWADZIĆ LOSY W „WESOŁEJ LOTERYJCE”

To nowość! W siedzibie fundacji oraz szkołach w Jarocinie będzie można kupić losy w cenie 5 złotych. Wygrać można m.in. długopisy Parkera, miesięczne karnety do Aquaparku, bony do sklepu Kaufland, zestawy kosmetyków, artykuły szkolne, toster, piłki nożne, pościel oraz wiele koszulek, gadżetów, vouchery na kolacje i kawę do restauracji Eden w Witaszycach.

Jeśli chcesz pomóc nam w dystrybucji losów, możesz sprzedawać jest w swojej firmie, szkole, sklepie – dzwoń 62 747-15- 31 (od poniedziałku do piątku – od 9.00 do 16.00)

MOŻESZ WPŁACIĆ PIENIĄDZE NA KONTO. TERAZ TO PROSTE!

Darowizny pieniężne można już teraz przelewać za pośrednictwem naszej strony internetowej. Wystarczy kliknąć w link https://ogrodmarzen.org i przejść w dział „POMÓŻ NAM POMAGAĆ”

ZORGANIZUJ ZBIÓRKĘ NA FACBOOKU

Wystarczy utworzyć u siebie na profilu post ze zbiórką i wskazać naszą fundację ( jest w wykazie). Poprosić znajomych o wsparcie.

WEŹ UDZIAŁ W LICYTACJI

Mamy wiele niezwykłych przedmiotów. Wśród nich są m.in. upominki od Prezydenta i Premiera RP. Wielkim workiem cudownych prezentów obdarowała nas niezawodna Magdalena Szwarcbart, która osobiście biegała od artysty do artysty by zdobyć dla nas niezwykłe upominki z autografami. Jest wiele książek plakatów i płyt m.in. DVD z oscarowym filmem „Zimna Wojna” ze specjalnym autografem reżysera Pawła Pawlikowskiego a także kontrowersyjny „Kler” z podpisem Wojciecha Smarzowskiego. Można będzie wylicytować pobyt na planie seriali: „Ojciec Mateusz” i „Na Wspólnej”, ale też bilety na spektakl z Bartłomiejem Topą w Teatrze 6. piętro i kawę z aktorem po spektaklu, a także trening od boksu do fitnessu z „Andrzejkiem” z serialu M jak Miłość, czyli Tomaszem Oświecińskim. Mamy też rarytasy dla kibiców piłkarskich. Dzięki pomocy jarociniaka – Piotra Marciniaka, który mieszka we Włoszech, otrzymaliśmy oryginalne klubowe koszulki z autografami od Milika i Zielińskiego, którzy grają SSC Napoli.

Do licytacji jest też wiele dzieł artystów oraz upominki i vouchery od gabinetów kosmetycznych i fryzjerskich. Zaproszenia do restauracji, na basen na różnego rodzaju zajęcia. Będzie też można wylicytować imprezę prowadzoną przez DJ Mocnego. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom i zapraszamy do licytacji. Aukcje przeprowadzane będą podczas różnych imprez, które odbywają się w ramach Akcji Wesołych Ogrodników, ale najwięcej fantów wystawionych zostanie w grupie na Facebooku

WRZUĆ COŚ DO PUSZKI

Od piątku 29 do niedzieli 31 marca na ulicach będziecie mogli spotkać Wesołych Ogrodników, czyli naszych cudownych wolontariuszy. W tym roku jest ich już blisko 400, ale nadal przybywają. Wrzućcie coś im do puszki, a dobro do was wróci. Jeśli nie możecie nic wrzucić, uśmiechnijcie się choć do nich, by umilić im misję niesienia pomocy.

Dla osób, które wrzucą banknot, przygotowaliśmy drobny upominek, to magiczna bransoletka wykonana przez rodziców naszych podopiecznych.

ZAPRASZAMY NA IMPREZY

Tradycyjnie już w ramach Akcji organizowanych jest wiele imprez. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomagają nam i tworzą różnego rodzaju wydarzenia. Jesteście wspanialiJ

Oto, gdzie możecie się dobrze zabawić i wesprzeć naszych podopiecznych.

Piątek, 29 marca

Charytatywne Karaoke

Znani i mniej znani śpiewają dla dzieciaków. Do tego niezwykłe licytacje, pokaz, jak się waży piwo i odlotowa atmosfera. Oczywiście będą też wybory: Królowej i Króla licytacji.
To właśnie Ty możesz zostać zdobyć ten szlachetny tytuł.
Swój występ już potwierdzili: Witold Bierła, Lidia Czechak, Tomasz Jankowski, Justyna Kurzawa, Agata Sawada, Marek Sobczak, Katarzyna Szymkowiak, Bartosz Walczak…

Ty również możesz do Nich dołączyć
Kontrapunkt Klub Kontrapunkt (Spichlerz Polskiego Rocka)

Godz. 19.30. Bilety w cenie 39 zł do nabycia w Klubie. Ilość biletów limitowana, więc warto kupić już. Można też rezerwować stoliki.
Dochód z biletów przeznaczony będzie na pomoc podopiecznym fundacji

Sobota, 30 marca

V Charytatywny zlot by Moniq. MCT ŻERKÓW Ponad 100 samochodów z całej Polski. W tym wiele zabytkowych.

Wyjazd z Jarocina 10.45 z targowiska . Zlot potrwa w Żerkowie do 18.00

16.00 – 19.30 | Maraton Zumba® Fitness – Każdy może przyjść i ćwiczyć, o której chce w godz. 16.00 – 19.30. Zumbę poprowadzi Aneta Szlachciak  (Sala w ZSP nr 2 w Jarocinie)

16.30 | II Charytatywny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wesołych Ogrodników (w Hali Jarocin Sport)

 

Niedziela, 31 marca

15.00 -17.00 | Festyn w Gospodarstwie Agroturystycznym Arnika w Cielczy. W programie: przejażdżki konne, bryczka, spotkanie z Ułanem z okazji 100-lecia niepodległości

15.00 – 19.00 | Charytatywny Turniej Piłki Nożnej dla dzieci i młodzieży W Żerkowie (Hala Sportowa w Szkole Podstawowej w Żerkowie)

 

Wielka impreza dla dzieci – OGRODNICY NA DZIKIM ZACHODZIE.

KOWBOJSKIE TAŃCE, STRZELANIE Z ŁUKU, RZUT LASSEM, WESTERNOWY TOR PRZESZKÓD, UJEŻDŻANIE KONIA I MNÓSTWO INNYCH KONKURSÓW Z NAGRODAMI.
Do tego kolorowi szczudlarze, wielkie bańki mydlane i stanowiska artystyczne. A na finał wspaniały tort.

Pieniądze będą też zbierane podczas otwarcie Kina „Projekt” w Domu Kultury w Kotlinie