stypendysci 2016

Gala stypendialna programu Kuźnia Młodych Talentów już za nami. W tym roku Fundacja Ogród Marzeń przyznała 21 stypendiów dla uzdolnionej młodzieży z terenów Ziemi Jarocińskiej. Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych otrzymali finansowe wsparcie w wysokości od 1000 do 3000 złotych. To już szósta edycja naszego programu stypendialnego.  W tym roku wśród stypendystów pojawiło się wyjątkowo dużo osób uzdolnionych muzycznie.

Wielu z nich przyniosło swoje instrumenty na galę stypendialną. Stworzyli niezwykły koncert! Można było usłyszeć dźwięki gitar, instrumentów klawiszowych, akordeonu oraz… bębna. Młodzież zagrała i zaśpiewała znane i lubiane utwory muzyki polskiej i zagranicznej, a jeden ze stypendystów zaprezentował także swoje autorskie kompozycje.

Stypendium jest przyznawane także młodym naukowcom, wśród tegorocznych beneficjentów pojawiło się wiele osób, które wiążą swoją przyszłość z naukami ścisłymi.

Nie udałoby się wręczyć aż tylu stypendiów, gdyby nie ogólnopolski program „Równe Szanse” Fundacji im. Stefana Batorego i darowizny lokalnych firm: Firma Drobud, San-Gaz Jarocin, Polwos oraz Danuty Maćkowiak, która wspiera program Kuźnia Młodych Talentów jako darczyńca indywidualny. Fundacja przeznaczyła również na fundusz niewielką część środków zebranych w ramach 1%.

ZOBACZ GALERIĘ

ZOBACZ WIDEO