W niedzielę 24 marca 2013 organizujemy Akcję Wesołych Ogrodników. Nasi wolontariusze, których jest już ponad 200, będą zbierać na terenie Ziemi Jarocińskiej pieniądze na pomoc dzieciom chorym i niepełnosprawnym. Tego dnia będziemy również organizować wiele imprez sportowych. Hasło przewodnie tegorocznej akcji to: „EKO, ZDROWO, NA SPORTOWO”.

W tym roku, sztab Akcji znajduje się w Zespole Szkół nr 5 w Jarocinie – będzie działał od godz. 8.00 do 20.00.

 

Dołącz do naszej akcji na Facebooku!

JAK MOŻESZ WESPRZEĆ AKCJĘ OGRODNIKÓW?

 

Możesz wrzucić coś do puszki
Wrzuć „grosz” do puszki Wesołego Ogrodnika. Spotkasz go na ulicy, przed kościołem, sklepem, w czasie imprez organizowanych w ramach Akcji. Pieniądze zbierać będzie ponad 250 wolontariuszy.

 

Wrzuć banknot – otrzymasz bransoletkę
Jeśli wrzucisz do puszki banknot, otrzymasz od nas w prezencie bransoletkę, którą wykonali nasi podopieczni i wolontariusze. Bransoletki z papierowej wikliny powstawały pod okiem pani Magdy Wrześniewskiej.

 

Kup koszulkę, kubek lub kartkę okolicznościową
Okazjonalne koszulki oraz kubki z takimi samymi nadrukami będzie można kupić przy Jarocińskiej Galerii oraz w Hali Jarocin Sport.

 

Wylicytuj coś ładnego
Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Niektóre rzeczy będą licytowane już od 5 zł. A może warto wziąć udział w aukcji i wygrać niezwykły prezent dla kogoś bliskiego? O tym, co można zdobyć czytaj poniżej.

Licytacja odbędzie się 24 marca 2013 w Hali Jarocin Sport. Początek o 17.30. Jeśli nie możesz uczestniczyć w wydarzeniu, a chciałbyś coś wylicytować, zadzwoń: 508/318-924.

WIĘCEJ PRZEDMIOTÓW ZNAJDZIESZ TUTAJ

 

Wyjątkowe kartki dla Ogrodu
Wyjątkowe kartki podarowały fundacji panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które pod okiem  Bogumiły Śmiglewskiej namalowały przepiękne obrazy zabytków z powiatu jarocińskiego. Jedna kartka kosztuje 1,50 zł. Komplet (10 szt.) – 10 zł – będzie je można kupić na stoisku Fundacji przy Jarocińskiej Galerii oraz w Hali Jarocin Sport.

 

REISS WSPIERA AKCJĘ
Legendarny piłkarz Lecha – Piotr Reiss przyjedzie do Jarocina, by wesprzeć Akcję Wesołych Ogrodników. W niedzielę, 24 marca od 9.00 do 13.00 w Hali Sportowej Jarocin Sport będzie można z nim porozmawiać, zrobić sobie zdjęcie, zdobyć autograf. W tym czasie w hali odbywać się będzie Turniej Akademii Reissa. Organizatorzy zaprasza wszystkie dzieci, które lubią piłkę nożną do wspólnej zabawy. Każdy będzie mógł potrenować pod okiem mistrza.

 

Spotkanie z Piotrem Reissem dla podopiecznych
Zapraszamy wszystkich podopiecznych na specjalne spotkanie z legendą Klubu Lech – Piotrem Reissem. Piłkarz spotka się z dziećmi należącymi do Fundacji o 13.30 w Hali Jarocin Sport.

I Turniej w Dwa Ognie
O godz. 17.30 zagrają drużyny: POLICJANTÓW, STRAŻAKÓW PSP, „GAZETY JAROCIŃSKIEJ”, ZASPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH, SZPITALA, PARAFII ŚW. MARCINA Miejsce: Hala Sportowa Jarocin Sport

 

RADNI GRAJĄ W TENISA
To już III Turniej Tenisa Stołowego Radnych. W tym roku swój udział zgłosili również radni z innych gmin, nie tylko Jarocina i powiatu. Turniej odbędzie się w sobotę, 23 marca na sali przy Szkole Podstawowej nr 4 w Jarocinie. Początek o 9.00. Radni rywalizować będą o Puchar Przechodni Wesołych Ogrodników. Organizatorami imprezy są: Ireneusz Lamprecht i Grzegorz Wasielewski.

WKS Z WITASZYC ZBIERA
Witaszycki Klub Sportowy będzie zbierał pieniądze dla Ogrodników w Witaszycach.

 

ZGO w Akcji
ZGO włącza się do Akcji Wesołych Ogrodników. W ramach imprezy EKO, ZDROWO, NA SPORTOWO, w niedzielę, 24 marca, w Hali Jarocin Sport, od 9.00 do 15.00 będzie zbierać zakrętki dla Fundacji. Tego dnia przy stoisku spółki będzie można bez problemów rozwiązać umowę na bezpłatny odbiór surowców wtórnych.

 

Akcja ze SKOKIEM dla dzieci już w niedzielę!
SKOK Jaworzno zaprasza w niedzielę wszystkie dzieci do sali zabaw z dmuchanym zamkiem i niebieskim smokiem. Każdy malec otrzyma balonik.
Sala zabaw będzie działać od godz. 10.00 do 17.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkól nr 5 w Jarocinie. Przed wejściem wolontariusze Akcji Wesołych Ogrodników będą zbierać pieniądze na pomoc podopiecznym Fundacji „Ogród Marzeń”. Skok Jaworzno wspiera w ten sposób Akcję Wesołych Ogrodników.

 

NOWE MIASTO
Gminny Ośrodek Kultury, Biblioteka oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Nowomiejskiej – te organizacje postanowiły wesprzeć Akcję, organizując koncert i niezwykłą imprezę dla dzieci. W sobotę o 17.30 rozpocznie się koncert rockowy „Spring show”. Zagrają na pewno Poisoned Seed i Druga Zmiana. Być może dołączą również inne zespoły. W niedzielę od 15.00 wszystkie dzieci zaproszone są na wspaniałą zabawę do ośrodka kultury. Odbędą się warsztaty plastyczne, zabawy ruchowe, pokaz wiosennej mody, nauka robienia papierowych kwiatów, biżuterii z makaronu. Będzie też malowanie twarzy oraz słodki kącik z wypiekami i kawą dla rodziców. Biblioteka zaprasza na kiermasz książek. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom chorym i niepełnosprawnym. Podczas imprez wolontariusze Fundacji „Ogród Marzeń” będą stać z puszkami.

WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ TUTAJ