Nikodem w grudniu skończy trzy lata. Cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Potrzebuje sprzętu do właściwej, codziennej rehabilitacji.

– Nic nie wskazywało na to, że jest chory. Normalnie raczkował, siadał, zaczął chodzić. Wiadomo, czasem się przewracał, miał „kaczkowaty” chód. U niego to jednak zostało. Zaczął się częściej przewracać – mówi mama chłopca, Liliana Słowińska – Kulka. – Niedawno Nikodem zwichnął sobie nóżkę, ma przykurcz. Jeździ na zabiegi, na rehabilitację. Jesteśmy pod opieką terapeutów i neurologopedy. W domu też staram się z nim ćwiczyć.

W najbliższą sobotę, 24 listopada w JOK-u o godz. 16.00 rozpocznie się koncert charytatywny. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do rehabilitacji – pionizator na kółkach, umożliwiający poruszanie się oraz wózek. Potrzebnych jest na ten cel ok. 10 tysięcy złotych. Przyjdź na koncert i pomóż Nikodemowi!

Na koncercie zagrają: Head Hunters, Accidental-ex Cloverfield, BAPU, Męczenie Owiec i Port Breslau. W przerwie między koncertami odbędą się licytacje. Przy wejściu będą do kupienia cegiełki.