Ponad 30 tys. zebraliśmy w czasie tegorocznej Akcji Wesołych Ogrodników. To rekord. Rekordowa była również liczba wolontariuszy – ponad 350.

Bardzo udały się Warsztaty Sztuk Cyrkowych. Dzieci były niezwykle zadowolone (zobaczcie zdjęcia:). Podczas Turnieju w Dwa Ognie drużyny dały z siebie wszystko. Zagrali: policjanci, strażacy, dziennikarze z „Gazety Jarocińskiej”, samorządowcy i nauczyciele ZSP nr 2 i ZSS w Jarocinie. Pierwsze miejsce zajęli policjanci. Udała się też licytacja – strój Marcina Gortata wylicytował za 1000 zł ks. Łukasz Ograbek z parafii św. Marcina. Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Jarocinie podczas specjalnego strzelania zebrało 1000 zł, 791,70 zł otrzymaliśmy od uczniów i nauczycieli SP nr 4 , 882 zł uzbierali zawodnicy IV Turnieju w Tenisa Stołowego.

Szkoda, że nie dopisała pogoda, bo pokazy Fire Show podczas wieczornego pikniku „Mistrzowie Ognia” były wspaniałe. Duże wrażenie zrobił też „Ognisty Bieg” uczniów ZSP nr 3 w Jarocinie, który prowadził pan Wojciech Talaga. Po 21.00 częstowaliśmy wszystkich pysznym i efektownym tortem, który przygotowała Cukiernia Anny Malechy.

Podsumowując, zebraliśmy:
27.903, 47 zł 22 i 23 marca,
2756 zł udało nam się pozyskać z licytacji,
500 zł z Parafii św. Marcina,
532,22 od pań, które uczęszczają na Zumbę prowadzoną przez Anetę Szlachciak
419 zł zebrali radni z Nowego Miasta
225.10 zł zebrali uczniowie i nauczyciele z ZSP nr 3 w Jarocinie
219,00 zł przekazało Stowarzyszenie Jarocin XXI z projekcji filmu „Chce się żyć”
Razem wychodzi: 32.554, 79 zł

Niniejszym Akcję Wesołych Ogrodników 2014 uznajemy za bardzo udaną. Za zebrane pieniądze zorganizujemy turnusy rehabilitacyjne, obóz integracyjny. Pieniądze przekażemy również na dofinansowanie operacji, leków, środków higienicznych i rehabilitację naszych podopiecznych.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do Akcji i pracowali z nami oraz tym, którzy nas wsparli. Dziękujemy firmom i instytucjom, które wsparły Akcję finansowo.

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ!