To już w niedzielę, 25 marca na ulice miast i wsi Ziemi Jarocińskiej wyjdą nasi wolontariusze i będą zbierać na leczenie i rehabilitację dzieci i młodych ludzi z naszego terenu. W tym roku naszym priorytetem jest pomoc niepełnosprawnym dzieciom w rehabilitacji. Chcemy, by już w tym roku mógł do ich domu dojeżdżać specjalnie wyszkolony rehabilitant. Taka „dojeżdżająca rehabilitacja” jest bardzo ważna. Wielu dzieci rodzice nie mogą dowozić do ośrodków rehabilitacyjnych. Maluchy bardzo na tym tracą. Rodzice niepełnosprawnych dzieci uznali, że jest to priorytetowa potrzeba. Musimy na ten cel zebrać około 40 tysięcy złotych. Dużo, prawda? Wierzymy jednak, że nasi Weseli Ogrodnicy, których w tym roku będzie ponad 200 dadzą radę. Możesz Im w tym pomóc.

Wspierają nas

Kiedy i gdzie będziemy zbierać

Weseli Ogrodnicy będą zbierać pieniądze w niedzielę, 25 marca od 9.00 do 19.00 na ulicach, w parkach, przed sklepami, kościołami i Waszymi domami. W Nowym Mieście i Żerkowie Wesołych Ogrodników będzie można również spotkać w sobotę, 24 marca, podczas imprez, o których piszemy w dziale „Będzie się działo! PROGRAM IMPREZ”.

Więcej Wesołych Ogrodników

W tym roku będzie zbierać blisko 200 osób, to więcej niż w ubiegłym roku. Przyłączyli się do nas harcerze z Organizacji Harcerskiej RODŁO w Jarocinie. Każdy wolontariusz powinien posiadać identyfikator. Pieniądze będą zbierać do specjalnie oznaczonych puszek.

 

Wrzuć papierowy, dostaniesz upominek

Nasi wolontariusze przygotowali około tysiąca opasek na rękę. Są bardzo ładne i różnorodne Będą je wręczać tym, którzy wrzucą do puszki papierowy pieniądz.

 

Nasza piosenka

Mamy piosenkę ogrodników. „Tam gdzie Twoje serce” napisał i skomponował Tomek Jankowski, zagrał zespół ZA ZU ZI i zaśpiewały Marta Bajaczyk, Martyna Gogołkiewicz, Wiktoria Górna, Ania Kręc i Kinga Pluta.

 
 

W ubiegłym roku

Uzbieraliśmy ponad 15 tys. złotych W akcji brało udział 170 wolontariuszy, do tego tyle samo osób zaangażowanych było w akcje artystyczne: koncerty, pokazy, warsztaty.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Komu pomogliśmy

Dzięki pieniądzom zebranym podczas ubiegłorocznej akcji mogliśmy pomóc kilkunastu osobom. Wsparliśmy leczenie, dofinansowaliśmy turnusy rehabilitacyjne, zakup leków i sprzętu rehabilitacyjnego.

Będzie się działo! PROGRAM IMPREZ

W sobotę i niedzielę zapraszamy na koncerty, warsztaty, zawody sportowe i pokazy.

JAROCIN

25 marca (niedziela)

9.00 II Turniej Tenisa Stołowego Radnych.
miejsce: sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej nr 4

14.30 Pokaz Ratownictwa Medycznego
(Państwowa Straż Pożarna w Jarocinie i Grupa PAR-MED.),
Parada motocykli Alternatywna Grupa Motocyklowa „BIKERS JAROCIN”
miejsce: parking przed KAUFLANDEM,

od 15.00 do 21.00 Koncerty wokalistów i zespołów
miejsce: JOK
pokazy: YO-YO i żonglowania, pokazy taneczne, występ kabaretu, DLA NAJMŁODSZYCH: warsztaty plastyczne, sala zabaw, nauka pierwszej pomocy.
WSPÓŁORGANIZATOREM KONCERTÓW JEST JAROCIŃSKI OŚRODEK KULTURY

NOWE MIASTO

24 marca (sobota) Powitanie wiosny

15.00 Sprzątanie ośrodka

16.00 Symboliczne sadzenie roślin w nowomiejskim „Ogrodzie Marzeń”. Przemarsz na Kopiec

17.00 Spalenie marzanny w ognisku
miejsce: Kopiec

18.00 Koncert, wystawa prac konkursu plastycznego „Pani wiosna”
miejsce: GOK

Organizatorzy: Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Nowomiejskiej przy pomocy Gminnego Ośrodka Kultury, Biblioteki Publicznej, Zespołu Szkół w Nowym Mieście oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

ŻERKÓW

24 marca (sobota)

18.00 KONCERT „Na francuską nutę”
miejsce: Aula w Gimnazjum w Żerkowie
organizator: Gimnazjum w Żerkowie.