Najważniejsze informacje

Zbieramy na: pomoc podopiecznym naszej fundacji. Dzieciom i młodym ludziom, którzy mierzą się każdego dnia z chorobą lub brakiem całkowitej sprawności. Za pieniadze zebrane podczas akcji organizujemy turnusy rehabilitacyjne, imprezy integracyjne, obóz w Żerkowie, dofinansowujemy też zakup sprzętu, leków, środków higienicznych, rehabilitacji.

Dwa dni zbiórki: W tym roku Akcja trwa dwa dni – 22 i 23 marca (sobota i niedziela)

Ponad 300 wolontariuszy: Tylu Wesołych Ogrodników jeszcze nigdy nie mieliśmy. Ponad 300 osób. Mamy nadzieję, że to się przełoży na ilość zebranych pieniędzy.

500 cudeniek: Pierwsze 500 osób, które wrzucią do puszki banknot otrzyma od nas wisiorek lub broszkę. To rękodzieło Ewy Hejduk. Pomagały Jej mamy naszych podopiecznych oraz Weronika i Sebastian. Drewaniane cudeńka podarowała nam Pani Marzena Michalak-Piękna.

 

Imprezy:

SOBOTA (22 marca 2014)

IV Turniej Tenisa Stołowego Radnych i nie tylko. Zagrać może każdy, kto wpłaci wpisowe (dochód przekazany zostanie na pomoc podopiecznym Fundacji). Początek o 9.30 na sali gimnastycznej SP nr 4 w Jarocinie.

Organizatorzy: Ireneusz Lamprecht, Grzegorz Wasielewski

 

Impreza w Kotlinie. Od 12.00 do wspólnej zabawy zapraszają harcerze. Dzięki uprzejmości dyrekcji szkoły, która udostępniła swoje progi harcerzom, mieszkańcy Kotlina i okolic będą się mogli pierwszy raz bawić w swojej gminie. Harcerze zapraszają na imprezę  z wieloma atrakcjami: strzelanie z ASG, siatkówka wodna, zabawy z chustą Klanzy, szczudła, malowanie twarzy, rzucanie do celu, wyścigi w workach, karaoke

 

Specjalny seans rewelacyjnego filmu „Chce się żyć”  – 17.00 Kino Echo (dochód z biletów przekazany zostanie na pomoc podopiecznym Fundacji).

Organizatorzy: Stowarzyszenie XXI

NIEDZIELA (23 marca 2014)

WARSZTATY SZTUK CYRKOWYCH (zapisy zamknięte) od 9.00 do 13.00 w siedzibie Fundacji

 

Strzelanie z wesołymi ogrodnikami Początek strzelania godz. 12.00

na strzelnicy Bractwa Jarocin, ul. Bractwa Kurkowego 1.

Organizator: Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Jarocinie

 

„HERMAN WITA WIOSNĘ”

Folwark Konny Hermanów, gm. Nowe Miasto

11.00 – Pożegnanie  zimy z klasycznymi Citroenami

12.00 – Parada samochodów z Citroen Klub Poznań

13.00 Nordic Walking – zajęcia  z instruktorem

13.00 Rowerowe Powitanie Wiosny dla dużych i małych  rowerzystów z Akademią Młodego Kolarza – mini rajd rowerowy

14.30 – Zumba w plenerze – zajęcia z instruktorem

Wstęp wolny!

Dodatkowo czeka na Was Plac Zabaw, małe zoo, możliwość skorzystania z oprowadzanek na kucach i bryczka.

Akcję organizuje Folwark Konny Hermanów przy pomocy Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Nowomiejskiej oraz Biblioteki Publicznej Gminy Nowe Miasto nad Wartą.

II TURNIEJ WESOŁYCH OGRODNIKÓW

Od 14.00 do 17.30 na Hali Jarocin Sport

Zagrają drużyny: Policjantów, Strażaków, Dziennikarzy, Samorządowców, Nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie i Nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Między meczami będą występy i licytacje niezwykle wartościowych przedmiotów.

 

Piknik wieczorny z FIRE SHOW

Od 19.00 (nawet przy brzydkiej pogodzie:) na parkingu przed Aquaparkiem

Koncerty, występy taneczne, ognista zumba dla wszystkich, pokazy, ognisty bieg uczniów ZS nr 3 w Jarocinie, który poprowadzi Wojciech Talaga. Na koniec wielki pokaz Teatru Ognia. A to wszystko przeplatane licytacjami. Będziemy też częstować ognistym tortem, który ufundowała Cukiernia Anny Malechy.