Finał zbiórki na rzecz naszych podopiecznych właśnie się rozpoczął. Ponad 200 wolontariuszy zbiera w ten weekend, 13 -15 maja 2022, pieniądze do specjalnie oznaczonych puszek.

To już 12 finał Akcji Wesołych Ogrodników i trzeci bardzo trudny. W poprzednich dwóch latach zbiórkę utrudniła nam pandemia. W tym roku przesunęliśmy termin akcji z powodu wojny w Ukrainie. Pieniądze na pomoc dzieciom będących pod opieką fundacji są bardzo potrzebne.

Na co zbieramy pieniądze

W tej chwili mamy blisko 200 podopiecznych w bardzo zróżnicowanym wieku. To dzieci z różnymi niepełnosprawnościami i chorobami.
Mamy już też kilkoro dzieci z Ukrainy, które mieszkają na naszym terenie. Wszyscy podopieczni potrzebują pomocy, której nie zapewnia państwo. Koszty rehabilitacji, leków i operacji są bardzo wysokie. Dlatego rodzice dzieci tak bardzo potrzebują pomocy z fundacji.

Pieniądze, które uzbieramy przeznaczymy na różne cele:

  • część pieniędzy przekażemy na koszty leczenia i operacji, zakup leków, środków rehabilitacyjnych i higienicznych
  • będziemy mogli organizować dalej turnusy rehabilitacyjne w Jarocinie oraz zajęcia dodatkowe: z neurologopedą, psychologiem, hipoterapię oraz wiele innych
  • mamy nadzieję, że pieniędzy wystarczy również na zajęcia integracyjne, obozy, wycieczki, prowadzenie grupę wsparcia dla rodziców dzieci

Wrzuć więcej do puszki dostaniesz breloczek

Wolontariusze będą zbierać pieniądze od piątku do niedzieli (13 -15 maja) na ulicach Ziemi Jarocińskiej. Wszyscy będą mieli specjalnie oznaczone puszki i identyfikatory. Liczy się każda złotówka.
Zachęcamy do wrzucania banknotów. Dostaniecie od naszych wolontariuszy takie breloczki, które robiliśmy dla Was wspólnie z podopiecznymi, wolontariuszami i rodzicami.

Przyjdźcie na piknik na polanie w parku

Przyjdźcie na piknik “PoRUNek na Polanie”, który odbędzie się w sobotę, 14 maja 2022. Wystarczy wziąć ze sobą koc i dobry humor. Przekąski, picie oraz atrakcje zapewniają nasi przyjaciele: ludzie i firmy, którzy wspierają działania fundacji. Będą warsztaty dla dzieci i dorosłych, konkursy i nagrody. Aby z nich skorzystać, wystarczy wrzucić coś do puszki wolontariuszy.
Więcej o Pikniku przeczytacie tutaj.

Finał Akcji Piątka dla Dzieciaków

Przez blisko 2 miesiące trwała nasza Akcja Piątka dla Dzieciaków. Każdy mógł pokonać dystans 5 km w dowolny sposób i przekazać 5 zł na zbiórkę założoną na stronie zrzutka.pl. Kto tego nie zrobił, ma teraz ostatnią szansę. O 9.00 rozpocznie się Parkrun. Każdy może przejść lub przebiec 5 km. 5 zł lub więcej, jeśli ktoś chce, będzie można wrzucić do puszki wolontariuszy. Zebraną w ten sposób kwotę podwoją sponsorzy: Workafford, Bank Spółdzielczy w Jarocinie, Sport Center
Tutaj więcej o Akcji Piątka Dla Dzieciaków.

Beata Frąckowiak – Piotrowicz, prezes Fundacji Ogród Marzeń:

Zachęcam bardzo gorąco do wsparcia naszych podopiecznych. Wiem, że teraz jest bardzo trudny czas dla nas wszystkich, ale pamiętajmy, że dla naszych podopiecznych jest on podwójnie trudny. Wrzućcie więc choć złotówkę do puszki wolontariuszy, a jeśli naprawdę nie możecie, to uśmiechnijcie się do nich, przekażcie dobre słowo i wsparcie. To wspaniali młodzi ludzie, którzy chcą pomagać. Dzielcie się dobrem. Ono wróci.