To już 11 Akcja Wesołych Ogrodników. Tym razem potrwa ponad miesiąc. Rozpoczynamy 21 marca, w Światowy Dzień Zespołu Downa. Mamy nadzieję, że się przyłączysz i pomożesz naszym podopiecznym.

Rok 2020, tak jak dla wszystkich, również dla nas był bardzo trudny. Pandemia wybuchła tydzień przed startem Akcji Wesołych Ogrodników w 2020 roku. Byliśmy w pełniej gotowości – ponad 400 wolontariuszy, przygotowane puszki, zaplanowane imprezy i wszystko runęło w gruzach. Trudno było nam to zrozumieć, ale najgorsze że zebraliśmy jedną dziesiątą tego, co w roku 2019.

Na szczęście Fundacja miała oszczędności. To dzięki nim mogliśmy pomagać swoim podopiecznym, finansować leczenie, operacje, zakup leków. Organizowaliśmy też, w miarę możliwości, turnusy rehabilitacyjne oraz zajęcia z hipoterapii. Niestety, oszczędności topnieją, dlatego postanowiliśmy, że Akcja Wesołych Ogrodników potrwa ponad miesiąc.

Zaczynamy 21 marca

Startujemy 21 marca 2021. Rozpoczynamy zbiórkę podczas Biegu i Marszu Kolorowej Skarpetki, który organizuje w formie treningu, Stowarzyszenie Biegacze Jarocin.

Bieg rozpocznie się o godz. 11.00. Start ze skrzyżowania ulic Estkowskiego i Broniewskiego.

Każdy może wziąć udział. Załóżcie kolorowe skarpetki nie do pary. Możecie też je kupić w naszym sklepie dziecimocy.pl

Zbiórka do puszek i licytacje

W tym roku przeprowadzamy zbiórkę na dwa sposoby. Od 21 do 19 marca puszki znajdziecie w różnych miejscach : sklepach, salonach, gabinetach, zakładach pracy. Od 23 do 25 kwietnia będziemy prowadzić zbiórkę na ulicach.

Przez cały czas będą trwały licytacje na Facebooku. Dołączcie do grupy, gdzie można licytować.

 

Szczegóły jak możesz nam pomóc znajdziecie tutaj.

Dziękujemy wszystkim firmom, organizacjom i dobrym ludziom, którzy nam pomagają.