Całodzienne szkolenie dla liderów, weekendowe warsztaty w Żerkowie i piątkowo popołudniowe spotkanie dla wolontariuszy.
Za nami już wszystkie etapy szkoleń dla wolontariuszy. Pierwsze szkolenie odbyło się 21 października, spotkali się na nim liderzy z 11 szkół, którzy uczestniczyli w zajęciach z zarządzania wolontariatem zorganizowanych przez warszawską Szkołę Liderów.


Nasi młodzi liderzy już dwa tygodnie później znaleźli w swoich szkołach ponad 200 osób, które były zainteresowane wolontariatem. W szkołach powstały Kluby Wesołych Ogrodników, a ich przedstawiciele uczestniczyli 5 i 6 listopada w weekendowych warsztatach w Żerkowie. Zabawie nie było końca! 90 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych uczestniczyło w zajęciach teatralnych, udzielania pierwszej pomocy, animacyjnych i komunikacyjno-dziennikarskich. Wieczór upłynąl pod znakiem integracyjnych zabaw.

[ZOBACZ GALERIĘ]

Ostatnia część warsztatów odbyła się w siedzibie Fundacji „Ogród Marzeń” w piątek 18 listopada.

Spotkaliśmy się z wolontariuszami, którzy jak dotąd nie uczestniczyli w żadnym spotkaniu. Czekały na nich zajęcia z animacji zabaw, uczyli się malować twarze i robić ogromne bańki mydlane, a także organizować zabawy z chustą. Każdy mógł spróbować swoich sił w zajęciach udzielania pierwszej pomocy, a liderzy w tym dniu zaczęli pracować nad wyglądem i zawartością strony internetowej jarocińskiego wolontariatu.

Wydarzenia odbyły się w ramach projektu Rozwój Centrum Wolontariatu na Ziemi Jarocińskiej poprzez tworzenie sieci „Klubów Wesołych Ogrodników”, który Fundacja „Ogród Marzeń” realizuje dzięki dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej.