Przygotowania do Akcji Wesołych Ogrodników są na finiszu. Mamy już większość zgłoszeń od wolontariuszy, ale jeśli ktoś jeszcze chce do nas dołączyć, to wystarczy pobrać ankietę i dostarczyć ją ze zdjęciem do siedziby fundacji, ul. Wolności 1a (najpóźniej do 11 marca br.).

 

ZEBRANIA WOLONTARIUSZY

W środę, 6 marca, o godz. 15.30 spotykamy się w JOK-u, by robić bransoletki. Mamy nadzieję, ze wiele osób przyjdzie nam pomóc.

W środę, 20 marca o 16.00 w JOK-u zebranie rodziców naszych podopiecznych.

W piątek, 22 marca od 16.00 wydajemy puszki i identyfikatory w JOK-u.

 

BIEGAJ I MASZERUJ RAZEM Z NAMI, CZYLI I MARSZOBIEG WESOŁYCH OGRODNIKÓW

Do 11 marca przyjmujemy zapisy do zawodów w bieganiu oraz wspólnego spaceru nordic walking. Dorośli mogą wystartować w biegu na 3 i 6 km. Młodsze dzieci w wieku od 3 do 6 lat oraz dzieci od 7 do 9 lat będą biegać na mniejsze dystanse – 200 i 400 m. Dla zwycięzców mamy atrakcyjne nagrody. Podczas zawodów będziemy zbierać pieniądze na pomoc dzieciom chorym i niepełnosprawnym. Wcześniej w zawodach wystartują uczniowie starszych klas szkół podstawowych oraz gimnazjów. Biegi Przełajowe dla tych grup organizują nauczyciele wychowania fizycznego z Zespołu Szkół nr 5 w Jarocinie. Zachęcamy wszystkich uczestników, by w stroju mieli wesoły akcent wiosenny. Mile widziane są również przebrania. Chcielibyśmy, aby nasz bieg był przede wszystkim radosną imprezą.

 

EKO, ZDROWO NA SPORTOWO

Przypominamy, że w tym roku Akcja Wesołych Ogrodników odbywa się właśnie pod takim hasłem. Od samego rana w różnego rodzaju przedsięwzięciach będą mogli wziąć udział fani piłki nożnej i biegania. Po południu zapraszamy wszystkich na I Turniej w Dwa Ognie. Szykuje się wspaniała rywalizacja, ale też dobra zabawa. W przerwach między meczami będą atrakcyjne pokazy sportowe oraz licytacje. Dostaliśmy bardzo wiele wspaniałych przedmiotów. Mamy nadzieję, ze znajdą one nabywców, którzy zechcą za nie zapłacić stosowną sumę. Liczymy, że uda nam się zebrać dużo pieniędzy. Wszystkie zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom chorym i niepełnosprawnym z naszego terenu.

 

Współorganizatorem imprez EKO, ZDROWO NA SPORTOWO są: JAROCIN SPORT Sp. z o.o., Zespół Szkół nr 5 w Jarocinie, Akademia Reissa

Sponsorzy Akcji:
ZGO, HYDRO MARKO, DALKIA

Wspierają nas również:
Eko- Dbaj Sp. z o.o, McDonald’s, SKOK Jaworzno, Galeria Jarocińska i Centrum Handlowe Tobena, Bank Spółdzielczy w Jarocinie, Agencje Reklamy: P 11 i POWERART, Agencja Ochrony Mienia TIGER

Patroni medialni:
Gazeta Jarocińska, portal jarocinska.pl, Radio Merkury, TV Proart