Fundacja „Ogród Marzeń” przygotowuje się do kolejnej Akcji Wesołych Ogrodników. To już piąta edycja. Za miesiąc na ulicę wyjdą Weseli Ogrodnicy – wolontariusze naszej organizacji – by zbierać pieniądze na pomoc dzieciom chorym i niepełnosprawnym. Jak zwykle zachęcamy, by do akcji przyłączyło się jak najwięcej osób.

Podobnie jak w roku ubiegłym, akcja potrwa dwa dni: 21 i 22 marca. W niedzielę od rana do wieczora w siedzibie fundacji odbywać się będzie wiele imprez. Swój udział w Akcji zgłosiły już ośrodki kultury w Kotlinie i Jaraczewie.

 

Zaśpiewają: ksiądz, dyrektor, starosta, redaktorzy

To będzie wyjątkowe karaoke. Specjalnie dla podopiecznych fundacji zgodzili się już zaśpiewać: Witold Bierła – dyrektor ZSP nr 2, ks. Łukasz Ograbek, starosta jarociński Bartosz Walczak oraz Aleksandra Pilarczyk – redaktor naczelna „Gazety Jarocińskiej” i Piotr Piotrowicz – prezes Południowej Oficyny Wydawniczej. Cały czas prowadzimy nabór śpiewających. Mamy nadzieję, że dołączą jeszcze inne osoby, który chciałyby w ten sposób wesprzeć fundację. Koncert ma być przede wszystkim wspaniałą zabawą. Miedzy piosenkami będą prowadzone licytacje wielu wartościowych przedmiotów. Wylicytować będzie można różową koszulkę „górala” Macieja Paterskiego z Tour de Pologne 2014, bidon Rafała Majki z autografem, stroje, maskotki z Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich 2014, które przekazała Józefina Nowaczyk-Wróbel. Jest też kubańskie cygaro, płyty, książki i mnóstwo innych rzeczy.

Od rana do popołudnia w siedzibie fundacji odbywać się będą warsztaty i imprezy dla dzieci. Już teraz można zgłaszać dzieci do „Małego Karaoke”.

 

W Kotlinie koncert, w Jaraczewie witanie wiosny

Swój udział w Akcji potwierdziły domy kultury z Kotlina i Jaraczewa. W pierwszej miejscowości w sobotę, 21 marca, odbędzie się koncert połączony z licytacjami. W Jaraczewie już w piątek, 20 marca dzieci będą topić marzannę i witać wiosnę z Wesołymi Ogrodnikami.

Zostań sponsorem, wolontariuszem, organizatorem

Zastanawiasz się, jak możesz pomóc? Liczy się każda inicjatywa. Możesz zostać sponsorem, darczyńcą, wolontariuszem lub zorganizować w swojej miejscowości wydarzenie. Wolontariusze muszą pobrać umowę wolontariacką i dostarczyć wypełnioną razem z opisanym zdjęciem legitymacyjnym do siedziby fundacji. Umowa znajduje się na stronie fundacji ogrodmarzen.org

Osoby, które chcą wesprzeć akcję w inny sposób mogą pisać: [email protected] lub dzwonić: 508-318-924.

Chcesz zostać wolontariuszem? POBIERZ, wypełnij umowę i dostarcz do siedziby fundacji