Przez cały rok wolontariusze Fundacji „Ogród Marzeń” zbierali pieniądze na pomoc chorym dzieciom z terenu Ziemi Jarocińskiej. Udało nam się zgromadzić na koncie prawie 19 tysięcy złotych. To nie jest olbrzymia kwota, ale chcemy nią wesprzeć potrzebujących.

Będziemy częściowo pokrywać koszty leczenie, rehabilitacji, ale także możemy kupić leki lub pokryć koszty dojazdu do szpitala czy poradni. Rodzice, którzy chcą skorzystać z pomocy musza złożyć w siedzibie Fundacji potrzebne dokumenty. Informacje znajdują się poniżej.

O przydzieleniu środków zadecyduje komisja, w skład której wchodzą m.in. lekarze różnych specjalizacji.

Fundacja do tej pory pomogła w zakupie pompy insulinowej Maksymilianowi Michalakowi. Była to wyjątkowa sytuacja, liczył się czas i natychmiastowa pomoc. Maksymilian czeka teraz na operację kręgosłupa i z pompą ma większe szanse na jej przeprowadzenie. Od kilku tygodni Fundacja prowadzi również akcję „Zakręteczka dla Tomeczka” – musimy uzbierać 5 ton zakrętek, by wysłać Tomka na turnus rehabilitacyjny do „Zabajki”.

Nasza fundacja nie może jeszcze występować o 1% z podatku. Zgodnie z obowiązującym prawem o status takiej organizacji możemy się starać dopiero po dwóch latach działalności (Fundacja „Ogród Marzeń” została zarejestrowana w listopadzie 2010 roku). Mamy jednak nadzieję, że z roku na rok będzie nam przybywać ofiarodawców i tym samym pomożemy większej ilości dzieci.

Beata Frąckowiak-Piotrowicz
Fundacja „Ogród Marzeń”