Ma 140 cm wysokości, 90 cm szerokości. Do jego wykonania Magda Wrześniewska z Jarocina zużyła blisko 1000 „Gazet Jarocińskich”. Można go zobaczyć w sklepie obuwniczym na Rynku w Jarocinie.

Glan z papierowej wikliny powstawał kilka miesięcy (od lutego). Magda Wrześniewska robiła go średnio 8 godzin dziennie. Praca pomogła jej przełamać bariery niepełnosprawności. Teraz marzy o tym, by glan został wpisany do Księgi Rekordów Guinessa. Fundacja „Ogród Marzeń” czyni starania, żeby spełnić to życzenie.

Ostatnie poprawki przy glanie

Gosia Kruk i Kuba Bogatko, wykonawcy wielkiego glana, który stanął w ubiegłym roku w Jarocinie dokonali dziś kilka napraw. Przez rok nasz wielki but został nadszarpnięty zębem czasu lub siłą rąk ludzkich 🙂 W piątek, po happeningu przy „Obrazach Przejściowych Piotra C. Kowalskiego” (ul. Kościuszki, przy Szkole Podstawowej nr 2, godz. 14.00) będziemy zakładać nowe sznurówki. Przyjdź i nam pomóż.

Agencja P11 wspira projekt Glan Fan

Glan znalazł się na Jarocińskiej Karcie Miejskiej i stał się oficjalnym symbolem miasta. Agencja P11 z Jarocina, która zaprojektowała kartę przekazała Fundacji „Ogród Marzeń” 1000 zł na dalszą realizację projektu „GLAN FAN”. -Bardzo się cieszymy, że glan w tak krótkim czasie stał się symbolem miasta. Spełniło się marzenie Felicji Pawlickiej, która wymyśliła ten projekt – powiedziała Beata Frąckowiak-Piotrowicz, prezes Fundacji podczas odbierania symbolicznego czeku.