Rzeźbę 20 lipca o 14.14 odsłonili członkowie zespołu Farben Lehre. Tytuł projektu „Idziemy przez czas” jest zaczerpnięty z piosenki zespołu.

– Przypomniało mi się, że tego utworu nigdy nie graliśmy w Jarocinie – powiedział Wojciech Wojda, lider grupy. Okazja będzie już dzisiaj na dużej scenie.

Odlew dwóch glanów naturalnej wielkości został wykonany przez Jarosława Boguckiego. Powstał dzięki fundacji „Ogród Marzeń”, która oprócz pomocy niepełnosprawnym dzieciom, prowadzi projekt pt. „Znak szczególny”. W ramach tego projektu instalowane są rzeźby glanów w przestrzeni miejskiej.

Pierwsza była instalacja przy ul. Św. Ducha, glany na Rynku są nieco mniejsze. -Są wielkości ludzkiej stopy, próbowałam włożyć w nie swoją – mówiła podczas odsłonięcia „pomnika” prezes fundacji Beata Frąckowiak-Piotrowicz. – Wielu z was przyjeżdża na festiwal, a później stawia swoje zniszczone glany przy ławkach, te z brązu zostają tutaj i czekają na was. Tych nie bierzcie ze sobą, niech stoją tutaj jak najdłużej – dodaje inicjatorka projektu. Podczas odsłonięcia rzeźby nie zabrakło członków zespołu, którzy założyli glanom kolorowe sznurówki. Dzięki wolontariuszom fundacji „Ogród Marzeń” nowe sznurowadła ma także ogromny glan.

W inauguracji uczestniczyli też twórcy glanów, władze miasta i festiwalowicze.

Projekt „Idziemy przez czas” współfinansowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Burmistrza Jarocina. Mecenasem jest Firma DROBUD, wpierają go „Gazeta Jarocińska” oraz Bank Spółdzielczy w Jarocinie.

Zobacz ZDJĘCIA!