Fundacja „Ogród Marzeń” przygotowuje się do kolejnej Akcji Wesołych Ogrodników. To już szósta edycja. W dniach 12-13 marca na ulicę wyjdą Weseli Ogrodnicy – wolontariusze naszej organizacji – by zbierać pieniądze na pomoc dzieciom chorym i niepełnosprawnym. Jak zwykle zachęcamy, by do akcji przyłączyło się jak najwięcej osób.

 

Zostań sponsorem, wolontariuszem, organizatorem

Zastanawiasz się, jak możesz pomóc? Liczy się każda inicjatywa. Możesz zostać sponsorem, darczyńcą, wolontariuszem lub zorganizować w swojej miejscowości wydarzenie. Wolontariusze muszą pobrać umowę wolontariacką i dostarczyć wypełnioną razem z opisanym zdjęciem legitymacyjnym do siedziby fundacji. Umowa znajduje się na stronie fundacji ogrodmarzen.org

Osoby, które chcą wesprzeć akcję w inny sposób mogą pisać: [email protected] lub dzwonić: 508-318-924.

 

Zostań naszym wolontariuszem!

Jeśli chcesz nam pomóc przy Akcji Wesołych Ogrodników wypełnij umowę „UMOWA WOLONTARIACKA AKCJA WESOŁYCH OGRODNIKÓW 2016” (POBIERZ TUTAJ), a jeśli chcesz współpracować z nami dłużej, to wypełnij umowę „UMOWA DLA STAŁYCH WOLONTARIUSZY” (POBIERZ TUTAJ). Do umowy należy dołączyć zdjęcie legitymacyjne (może być wydruk komputerowy) podpisane imieniem i nazwiskiem na odwrocie.

 

 

AKCJA WESOŁYCH OGRODNIKÓW – archiwum

Dołącz do nas, pomóż chorym dzieciom!

Co roku, w pierwszą niedzielę wiosny, zbieramy pieniądze na leczenie i rehabilitację dzieci i młodych ludzi z terenu Ziemi Jarocińskiej. Naszych wolontariuszy – Wesołych Ogrodników- można spotkać na ulicach miast i wsi. Ogrodnikami są ludzie młodzi, ale też ich rodzice, czasem dziadkowie. Akcja Wesołych Ogrodników skupia bowiem wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcą pomóc. Pieniądze zbiera władza i opozycja, dziennikarze, posłowie z różnych ugrupowań, przyłączają się też inne organizacje pozarządowe. Tworzymy „Flotę Zjednoczonych Sił”, Bank Sąsiedzkiej Pomocy. Tego dnia dużo się dzieje. Różnego rodzaju organizacje, młodzi artyści, nauczyciele organizują wspólnie imprezy, warsztaty, pokazy, podczas których również zbierane są pieniądze.

 

2011

Pierwsza Akcja – ponad 170 wolontariuszy i ponad 15 tysięcy zebranych pieniędzy.
ZOBACZ ZDJĘCIA
Sprawozdanie ze zbiórki publicznej

2012

25 marca znowu wyjdziemy na ulicę. Zgłoszenia wolontariuszy przyjmujemy do 17 marca 2012 roku.
Pobierz ankietę
Regulamin zbiórki

2013

24 marca znowu wyjdziemy na ulicę. Jeśli chcesz zostać wolontariuszem pobierz zgłoszenie i razem ze zdjęciem dostarcz do siedziby Fundacji – Jarocin, ul. Wolności 1a. Jeśli chcesz pomóc w inny sposób dzwoń 508/318-924.
Pobierz porozumienie o współpracy
Regulamin zbiórki

Masz pytania, wątpliwości? Dzwoń 508/318-924 lub pisz [email protected]

 

2014

 

Ponad 30 tys. zebraliśmy w czasie tegorocznej Akcji Wesołych Ogrodników. To rekord. Rekordowa była również liczba wolontariuszy – ponad 350.

Bardzo udały się Warsztaty Sztuk Cyrkowych. Dzieci były niezwykle zadowolone (zobaczcie zdjęcia:). Podczas Turnieju w Dwa Ognie drużyny dały z siebie wszystko. Zagrali: policjanci, strażacy, dziennikarze z „Gazety Jarocińskiej”, samorządowcy i nauczyciele ZSP nr 2 i ZSS w Jarocinie. Pierwsze miejsce zajęli policjanci. Udała się też licytacja – strój Marcina Gortata wylicytował za 1000 zł ks. Łukasz Ograbek z parafii św. Marcina. Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Jarocinie podczas specjalnego strzelania zebrało 1000 zł, 791,70 zł otrzymaliśmy od uczniów i nauczycieli SP nr 4 , 882 zł uzbierali zawodnicy IV Turnieju w Tenisa Stołowego.

Szkoda, że nie dopisała pogoda, bo pokazy Fire Show podczas wieczornego pikniku „Mistrzowie Ognia” były wspaniałe. Duże wrażenie zrobił też „Ognisty Bieg” uczniów ZSP nr 3 w Jarocinie, który prowadził pan Wojciech Talaga. Po 21.00 częstowaliśmy wszystkich pysznym i efektownym tortem, który przygotowała Cukiernia Anny Malechy.

Podsumowując, zebraliśmy:
27.903, 47 zł 22 i 23 marca,
2756 zł udało nam się pozyskać z licytacji,
500 zł z Parafii św. Marcina,
532,22 od pań, które uczęszczają na Zumbę prowadzoną przez Anetę Szlachciak
419 zł zebrali radni z Nowego Miasta
225.10 zł zebrali uczniowie i nauczyciele z ZSP nr 3 w Jarocinie
219,00 zł przekazało Stowarzyszenie Jarocin XXI z projekcji filmu „Chce się żyć”
Razem wychodzi: 32.554, 79 zł

Niniejszym Akcję Wesołych Ogrodników 2014 uznajemy za bardzo udaną. Za zebrane pieniądze zorganizujemy turnusy rehabilitacyjne, obóz integracyjny. Pieniądze przekażemy również na dofinansowanie operacji, leków, środków higienicznych i rehabilitację naszych podopiecznych.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do Akcji i pracowali z nami oraz tym, którzy nas wsparli. Dziękujemy firmom i instytucjom, które wsparły Akcję finansowo.

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ!

 

2015

 

38.722 zł udało się zebrać podczas tegorocznej Akcji Wesołych Ogrodników. Na sumę składa się zbiórka do puszek, pieniądze zebrane podczas licytacji, przekazane na konto i przez inne organizacje.

Na terenie całego powiatu i gminy Nowe Miasto kwestowało ponad 300 wolontariuszy. Niedoścignionym liderem wśród zbierających został Maciej Zaborowski, ze związku Strzeleckiego „Strzelec” JS 4130 Jarocin. W jego puszce było ponad 1.800 zł.

Zebrane w tym roku pieniądze trafią na konto fundacji i będą wykorzystane na pomoc dzieciom chorym i niepełnosprawnym z naszego terenu.

– Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej Akcji. Cieszymy się, że z roku na rok pieniędzy jest coraz więcej. Jak zwykle była fantastyczna atmosfera. W jednym miejscu zbieramy tyle pozytywnej energii, że starcza na cały rok do działania. Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękuję – mówi prezes fundacji Beata Frąckowiak-Piotrowicz.

Po zbiórce, którą przeprowadzono 21 i 22 marca, wpływały do fundacji pieniądze od osób licytujących różne przedmioty. Ponad 400 złotych przekazał Sławomir Gruchała – prezes LKS „Olimpia” Strzyżewko. Jego organizacja zebrała pieniądze podczas turniejów sportowych przeprowadzonych w ramach AWO. 600 zł zebrano w parafii św. Marcina w Jarocinie podczas 3 Dróg Krzyżowych.

Zobacz zdjęcia i wideo!

2016

Udało się! Pobiliśmy ubiegłoroczny rekord i podczas zbiórki Akcji Wesołych Ogrodników udało nam się zebrać ponad 47 tys. złotych. To łączna suma z puszek i licytacji. Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc naszym podopiecznym. Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękujemy za pomoc i zaangażowanie. 

Filmy i zdjęcia z Akcji Wesołych Ogrodników znajdziesz tu: link | link | link | link